Darmowe konto bankowe – jak i kto może je założyć?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie we współczesnym świecie bez posiadania konta bankowego. Śmiało można stwierdzić, że funkcjonowanie bez konta bankowego we współczesnym świecie jest zupełnie niemożliwe. Banki z każdej strony zasypują nas kuszącymi ofertami darmowych kont bankowych. Jak tak naprawdę wygląda to w praktyce? Kto i kiedy może skorzystać z oferty darmowego konta bankowego i jak wybrać najlepszą ofertę dla siebie?

Czym jest darmowe konto bankowe?

Darmowe konto bankowe to nic innego jak konto osobiste, które nie wymaga opłat za jego prowadzenie. Brzmi to banalnie, ale warto zauważyć, że każdy bank definiuje darmowe konto bankowe w różny sposób. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, do kogo jest kierowana oferta. Wiele instytucji bankowych oferuje bowiem taką możliwość wyłącznie wybranej grupie osób, na przykład do określonego wieku.

Kto może założyć darmowe konto bankowe

Generalnie ujmując, konto osobiste może posiadać każda osoba, nawet jeśli nie ukończyła 18 roku życia. Nie zawsze jednak konto to jest całkowicie zwolnione z opłat. Od czego zatem zależy wysokość kosztów, które należy ponieść podczas prowadzenia własnego rachunku? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ prawo bankowe nie reguluje opłat za prowadzenie konta. Jest to wewnętrze zarządzenie poszczególnych instytucji. Dlatego też warto zorientować się do kogo skierowana jest oferta darmowego konta. Najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa z doradcą klienta, który pomoże nam wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jak założyć darmowe konto bankowe?

Współczesne technologie bardzo uławiają nam życie. Dotyczy to również usług bankowych, które od pewnego czasu są całkowicie scyfryzowane. Założenie konta w dzisiejszych czasach nie wymaga nawet wychodzenia z domu. Wystarcz do tego komputer z dostępem do Internetu. Oczywiście zwolennicy tradycyjnych rozwiązań mogą udać się do oddziału wybranego bank i załatwić sprawę na miejscu. Inną opcją jest zatelefonowanie na infolinię – podczas rozmowy konsultant przeprowadzi nas przez wszystkie etapy zakładania konta i rozwieje nasze wszelkie wątpliwości.

Dlaczego warto posiadać osobiste konto bankowe?

Posiadanie osobistego konta bankowego znacząco ułatwia funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie. Niewiele firm czy instytucji zgadza się obecnie na wypłacanie środków w formie gotówki. Zdecydowana większość przychodów zostaje zaksięgowana na koncie osobistym. Tym bardziej warto zainteresować się ofertą darmowych kont bankowych. Być może znajdziemy się w grupie osób, które będą zwolnione z ponoszenia dodatkowych kosztów z tytułu prowadzenia rachunku osobistego.

Które banki oferują darmowe konto bankowe?

Obecnie właściwie każdy bank oferuje możliwość otworzenia darmowego konta bankowego. Warto jednak pamiętać o tym, że oferta dotyczy zwykle wybranej grupy konsumentów. Najlepszym rozwiązaniem jest zapoznanie się z ofertą wielu różnych instytucji bankowych i wybranie oferty jak najbardziej przystępnej dla siebie. W oddziałach banku oraz na infolinii pracują konsultanci gotowi odpowiedzieć na każde nurtujące nas pytanie.

Czy warto założyć darmowe konto bankowe dla dziecka?

Wiele banków oferuje możliwość założenia darmowego konta bankowego dla najmłodszych. Czy warto z tej oferty skorzystać? Jak najbardziej! Rodzice, którzy inwestują w przyszłość swojej pociechy mają dzięki temu możliwość gromadzenia środków bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto zapozna się z ofertą poszczególnych instytucji i wybrać tę, która przyniesie największe korzyści.

Redakcja outsourcing.com.pl