Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes Dlaczego firmy transportowe powinny zainteresować się faktoringiem

Dlaczego firmy transportowe powinny zainteresować się faktoringiem? 

Data publikacji 15 kwietnia 2022

Faktoring jest usługą dostępną bez wyjątku dla wszystkich przedsiębiorców – tych, którzy cieszą się już ugruntowaną pozycją na rynku, jak i tych dopiero zaczynających przygodę z prowadzeniem własnego biznesu. Możliwość korzystania z faktoringu nie jest także uzależniona od branży, w jakiej działa przedsiębiorstwo, jednak faktem jest, że w niektórych gałęziach gospodarki faktoring jest bardziej popularny, niż w innych – istnieją ku temu poważne powody. Dlaczego to właśnie firmy transportowe powinny zainteresować się faktoringiem?

Faktoring – pożegnanie z zatorami płatniczymi

Usługa faktoringu pomaga przedsiębiorcom uporać się z istniejącymi zatorami płatniczymi (lub zniwelować prawdopodobieństwo wystąpienia takowych). Dzięki faktoringowi możesz zapewnić swojej firmie płynność finansową i to niezależnie od czynników zewnętrznych. To właśnie dlatego tak wiele firm z branży transportowej sięga po faktoring online. 

Dlaczego branża transportowa wybiera faktoring?

Pewną cechą charakterystyczną branży transportowej jest skomplikowany łańcuch dostaw. W świecie, w którym do powstania jednego produktu potrzebne są czasem setki, a nawet tysiące elementów – każde pochodzące z różnych miejsc – logistyka i spedycja mają ogromne znaczenie. Jednak nawet najlepsze zaplanowanie tras przejazdów i wzięcie pod uwagę wszystkich możliwych do przewidzenia czynników nie wyeliminuje tych nieprzewidzianych, których w transporcie nie brakuje.

Czas jest najcenniejszym zasobem w branży transportowej, a biorąc pod uwagę szereg wydarzeń, jakie mogą wpłynąć na opóźnienie czasu transportu nawet – zdawałoby się – w najprostszych sytuacjach, nierzadko czas pomiędzy złożeniem umowy a płatnością mocno przekracza normy przyjęte w innych gałęziach przemysłu.

Firmy działające w branży transportowej, aby uchronić się przed kłopotami, zaczęły więc wystawiać faktury z długim terminem płatności, co z czasem stało się powszechną praktyką. To rozwiązanie ma jednak swoją ciemną stronę – podatność na powstawanie zatorów płatniczych. I właśnie tutaj do akcji wkracza faktoring dla firm transportowych.

Świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców z branży TSL jest stały faktoring online. W ramach tej usługi firma otrzymuje dostęp do odnawialnego limitu faktoringowego. Limit ten może opiewać na kwotę nawet 1 mln zł! Firma dysponująca takim limitem może sprzedawać faktorowi dowolną liczbę dokumentów sprzedaży, które wcześniej wystawiła swoim kontrahentom. Jedynym ograniczeniem jest ich wymagalność oraz wspomniana wcześniej kwota limitu – kwota ta będzie odnawiać się po każdej spłaconej fakturze. 

Sprzedana faktura zostanie sfinansowana natychmiast, co oznacza, że środki z niej pojawią się na koncie firmowym w zaledwie kilka chwil po zgłoszeniu dokumentu do finansowania. Wszystko odbywa się online, a zatem zaledwie kilka chwil dzieli przedsiębiorstwo od zapewnienia sobie płynności finansowej.

Redakcja outsourcing.com.pl

Nasi specjaliści to eksperci w dziedzinach marketingu, finansów, IT, biznesu, pracy oraz rozwoju osobistego. Z pasją i precyzją piszą artykuły, które nie tylko dostarczają wiedzy, ale i inspirują do działania. Dzięki ich doświadczeniu i profesjonalizmowi możesz liczyć na treści dopasowane do najnowszych trendów i potrzeb Twojego biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?