Agencje pracy dla Ukraińców

Którą z nich wybrać, by zadowolony był zarówno pracownik tymczasowy, jak i pracodawca użytkownik?

2017-05-31 12:37:20

Bezpieczna, legalna i dobrze płatna praca to cel imigrantów zarobkowych z Ukrainy. W dążeniu do jego osiągnięcia pomagają polskie agencje pracy. Którą z nich wybrać, by zadowolony był zarówno pracownik tymczasowy, jak i pracodawca użytkownik?

Korzyści z dobrego wyboru płyną dla każdej ze stron. Zadowolony, otoczony opieką i czujący się bezpiecznie pracownik zza granicy, szybko przystosuje się do nowych warunków, lepiej wykona swoje obowiązki i będzie działał wydajniej. O tym, na co zwrócić uwagę, decydując się na usługi agencji pracy tymczasowej, opowiada Natalia Myskova, Manager Rekrutacji Zagranicznych w Sanpro, agencji pracy tymczasowej należącej do Grupy Impel.

Partner, który zainwestował w filię za granicą

Ukraińcy często opowiadają mi, że o tym, gdzie, za jakie pieniądze i na jakim stanowisku będą pracować, dowiedzieli się dopiero w Polsce. Można sobie wyobrazić, jak stresująca musi być podróż w nieznane. By uniknąć tej trudnej sytuacji, powinni wybrać agencję, która ma swoją filię na Ukrainie. Dzięki temu, będąc jeszcze w kraju i rozmawiając w swoim języku, będą mogli poznać szczegóły dotyczące pracy i noclegu, dowiedzieć się, pod jaki adres się zgłosić, , a nawet uzyskać numer telefonu do koordynatora z Polski, który ułatwi im zorientowanie się w nowym mieście.

Nie rzuca na głęboką wodę

Odpowiedzialna agencja pracy zapewnia pracownikowi z Ukrainy wsparcie w pierwszych godzinach pobytu w Polsce. To czas na załatwienie wielu spraw: od telefonu do rodziny, po założenie konta w banku. W naszej agencji, już w pierwszy dzień, dajemy przyjezdnemu starter polskiej sieci komórkowej, listę sprawdzonych noclegów i przedstawiamy aktualne oferty pracy. Oferujemy także darmowe konsultacje prawne, kurs językowy i konto bankowe. Dodatkowo, podczas pierwszego dnia pracy, towarzyszy pracownikowi nasz tłumacz, który pomoże zrozumieć obowiązki i zasady BHP.

Nie ma tajemnic

Coś, co wydaje się oczywistością, czyli tłumaczenie dokumentów na język ojczysty pracownika tymczasowego, nie jest nią dla każdej agencji pracy. Umowa sporządzona w jednoznacznie brzmiących egzemplarzach, w dwóch wersjach językowych, to podstawa. Uczciwa agencja pracy nie ma nic do ukrycia. Jeśli coś jest niejasne dla pracownika, z pomocą tłumacza wszystko wyjaśnia. Różnic w systemach pracy obu krajów jest wiele, dobrą praktyką jest o nich uprzedzać. Przykład? Na Ukrainie stawki w umowach podaje się netto, w Polsce natomiast brutto. Łatwo wyobrazić sobie rozczarowanie Ukraińca, który przeoczył to podpisując umowę sporządzoną w obcym dla niego języku.

Widnieje w rejestrze

Każda legalnie zarejestrowana agencja pracy jest wpisana na listę KRAZ (Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia). Dostęp do tych danych jest możliwy przez internet. Oprócz tego, każda agencja jest zobowiązana do posiadania certyfikatu potwierdzającego wpis do rejestru. Przed podjęciem współpracy należy upewnić się, że firma spełnia te obowiązki.

Jest aktywna społecznie

Ostatecznym argumentem przemawiającym za wyborem agencji zatrudnienia, jest jej działalność na rzecz społeczności imigrantów. Tym jednak nie może pochwalić się każda firma. Nasza agencja Sanpro, która ma centralę we Wrocławiu, działa pod patronatem tamtejszego Konsulatu Ukrainy. Współpracuje także ściśle z Fundacją Ukraina i prowadzi działania mające na celu integrację społeczności ukraińskiej w obcym kraju.

ZNAJDŹ NAS: