Wybór i wdrożenie systemów klasy ERP w średnich przedsiębiorstwach

Złożoność projektów, duże wymagania sprzętowe powodują, że niejednokrotnie bariera wejścia w rozwiązania SAP jest zbyt wysoka.

2017-05-16 14:32:24

Od wielu lat na rynku rozwiązania SAP są postrzegane jako najlepsze do zarządzania działalnością dużych i średnich przedsiębiorstw. W wielu przypadkach. Wielu przypadkach firmy nie dysponują wystarczającym budżetem, aby wdrożyć klasyczny SAP Business Suite Złożoność projektów, duże wymagania sprzętowe powodują, że niejednokrotnie bariera wejścia w rozwiązania SAP jest zbyt wysoka.

Taka sytuacja dotyczy zarówno klientów z SMB (Sap Midsize Business) jak i dużych firm myślących o rollout-ach swojego istniejącego systemu SAP na spółki zagraniczne (najczęściej sprzedażowe), których wielkość często nie przekracza kilkunastu osób.

Często klienci  wybierają dla swoich spółek zależnych rozwiązania popularne w krajach obecności spółek- córek. Nie jest to sytuacja idealna, często bowiem wiąże się z kosztownymi w utrzymaniu integracjami z centralnym systemem ERP, bądż również ich brakiem. Powoduje to nieprzejrzystość biznesu poza rodzimym rynkiem oraz problemy z planowaniem. Jednym z bardziej obrazowych przykładów strat generowanych przez taką  sytuację może być  brak kontroli stanów magazynowych części potrzebnych do serwisowania. Mimo iż klienci mają na stanie w jednym lub więcej krajach wymagane części, brak przejrzystości w tym obszarze powoduje brak wiedzy o możliwości przesunięcia wybranego podzespołu/części do innej spółki w grupie. Powoduje to przymus kupienia od producenta danego elementu, tworzenie odseparowanych zapasów w każdej spółce osobno, a często również opóźnienia w reakcjach serwisowych. Brak synchronizacji stanów magazynowych, a mówiąc wprost brak wiedzy o tym co mamy a czego nie, generuje koszty, może powodować zakłócenia procesów produkcji oraz obniżenie jakości obsługi klientów.

SAP postanowił zatem stworzyć w pełni zintegrowany system ERP z wbudowanymi scenariuszami integracji z flagowym systemem SAP All in One. System SAP ByDesign, został stworzony z myślą o klientach, którzy chcą wykorzystywać pełne możliwości niezależnie od wielkości spółek, w których system ma działać. System cechuje się podejściem chmurowym, zlokalizowany na serwerach SAP jest udostępniany klientom w modelu Software as a Service. Pierwsze wersje zostały udostępnione klientom już w 2007 roku. Już od prawie 10 lat system rozwija się zdobywa nowych klientów. Jest ich już ponad 3000 klientów  w 90 krajach. Blisko180 dużych korporacji, które wybrały dla swoich spółek zależnych właśnie rozwiązanie SAP ByDesign

Czego może oczekiwać klient w ramach subskrypcji?

SAP ByDesign jest to systemem klasy ERP, posiadający wiele obszarów funkcjonalnych potrzebnych do skutecznego działania firm SME:

  • zarządzanie finansami
  • CRM
  • sprzedaż i marketing
  • serwis
  • HR
  • zarządzanie magazynami
  • zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw
  • zarządzanie projektami
  • zaopatrzenie i zakupy

 

Wszystkie te obszary spięte są wbudowaną analityką czasu rzeczywistego, która pozwala klientom skutecznie reagować na wszelakie zdarzenia występujące w firmie. Co ważne dostęp do systemu jest możliwy z każdego mobilnego urządzenia. System jest prosty w użyciu, przyjazny dla oka i niezależnie od tego czy jesteśmy w terenie na drugim końcu świata czy w biurze, w pełni możemy wykorzystać jego funkcjonalności.

Współczesny manager musi działać dynamicznie, szybko oceniać sytuację i wyciągać właściwe wnioski na podstawie dostępnych informacji. Pytanie powinno brzmieć jak takowe informacje w czasie rzeczywistym analizować.

W szybko zmieniającym się otoczeniu kluczowe jest analizowanie odpowiednich i najświeższych danych – przewagę konkurencyjną dają aktualne. Firmy mogą nadążyć za dynamicznie zmieniającym się otoczeniem wykorzystując narzędzia do analityki czasu rzeczywistego oparte o platformę SAP HANA.

Pozwala ona  na bieżąco odpytywać wiele źródeł w tym bezpośrednio system ERP nie obciążając go nawet w przypadku bardzo obszernych i skomplikowanych raportów, oraz pokazując wyniki analiz nawet kilkaset razy szybciej niż przy klasycznych bazach. Drugim składnikiem sukcesu są rozwiązania klasy ”self service” BI pozwalające każdemu w prosty sposób tworzyć nawet skomplikowane raporty ad hoc. Podsumowując dobry menadżer ma dzięki rozwiązaniom SAP dostęp do najświeższych danych i w łatwy sposób może za pomocą narzędzi szybko je analizować stosowanie do potrzeb.

O firmie :

itelligence posiada dedykowany zespół do wdrażania SAP ByDesign, należy do od wielu lat do  grupy tworzącej ByDesignEcosystem, która wraz z SAP AG rozwija rozwiązanie i tworzy dodatkowe funkcjonalności w formie add-on. Wykorzystanie bogatego doświadczenia oraz wykorzystaniem SAP Best Practices zaowocowało światowym wyróżnieniem SAP. 

ZNAJDŹ NAS: