FIRMA CHEP WYRÓŻNIONA CERTYFIKATEM „TOP EMPLOYER EUROPE”

CHEP, firma specjalizująca się w obsłudze łańcucha dostaw, otrzymała certyfikat „Top Employer Europe” na rok 2018, przyznany przez Top Employers Institute (TEI) w uznaniu znakomitych warunków pracy dla zatrudnionych.

2018-02-06 11:26:46

Akredytacja obejmuje następujące kraje: Wielką Brytanię, Hiszpanię, Francję, Niemcy, Belgię, Polskę i Irlandię. Aby otrzymać prestiżowy status „Europe”, firmy muszą uzyskać certyfikację w co najmniej 5 krajach. 

David Plink, CEO Top Employers Institute, podkreśla: „Firma CHEP należy do ekskluzywnego, globalnego grona najlepszych pracodawców i niezmiennie wykazuje znakomite osiągnięcia. Najpierw aplikowano o certyfikację dla poszczególnych krajów, takich jak Hiszpania lub Wielka Brytania. Niedawno, po pozytywnej weryfikacji oddziału belgijskiego, francuskiego, niemieckiego, irlandzkiego, polskiego – i oczywiście hiszpańskiego oraz brytyjskiego – firmie przyznano certyfikat najlepszego pracodawcy europejskiego Top Employer Europe 2018”.

„CHEP to firma koncentrująca się na wysokiej jakości nie tylko w odniesieniu do swoich produktów lub standardów bezpieczeństwa, ale także dbająca o ekscytujące możliwości rozwoju kariery dla zatrudnionych w różnych lokalizacjach na całym świecie. Dzięki temu przedsiębiorstwo przyciąga utalentowanych kandydatów, oferując niezwykle atrakcyjne warunki oraz nieustannie dbając o rozwój umiejętności personelu”.

Organizacja TEI przyznaje certyfikaty wyłącznie tym firmom, które spełniają najwyższe standardy doskonałości w kwestii warunków pracowniczych. Po audycie zewnętrznym i procesie weryfikacji wyniki efektywności są oceniane w odniesieniu do międzynarodowego standardu. Program pozwala zidentyfikować wiodących pracodawców na świecie przez analizę możliwości udostępnionych pracownikom w dziewięciu obszarach:

 • Strategia zarządzania talentami
 • Tworzenie miejsc pracy
 • Wdrożenie nowych pracowników
 • Szkolenia i rozwój
 • Zarządzanie efektywnością
 • Rozwój liderów
 • Zarządzanie karierą i zmianami na stanowiskach
 • Wynagrodzenie i benefity
 • Kultura organizacyjna

Ruediger Heim, VP Human Resources CHEP Europe, Africa, India and Middle East, komentuje: „Obszar biznesowy kreują ludzie i dlatego jesteśmy przekonani, że naszym najcenniejszym zasobem są pracownicy. Wiemy także, że motywowanie zatrudnionych i tworzenie warunków, w których czują dumę z własnych osiągnięć, jest kluczem do sukcesu nie tylko firmy CHEP, ale także naszych klientów i akcjonariuszy”.

Głównym aspektem certyfikacji Top Employer jest możliwość wykazania zrozumiałego, wewnętrznego powiązania między strategią biznesową organizacji i strategią zarządzania talentami. „W firmie CHEP zawsze stawiamy ludzi na pierwszym miejscu i uwzględniamy to podejście w strategicznych priorytetach ustalanych przez kadrę zarządzającą. Dlatego inwestycje w pracowników są nadrzędne w naszych działaniach”.

Procedury CHEP są ukierunkowane na wspomaganie karier pracowniczych oraz na świadczenie wsparcia dla zatrudnionych za pomocą następujących środków:

 • akademie szkoleniowe w kluczowych obszarach działalności biznesowej, czyli w obszarze handlowym, łańcucha dostaw oraz finansowym,
 • dostęp do szkoleń online przez 24 godzina na dobę, 7 dni w tygodniu,
 • narzędzia wspomagające planowanie i rozwój kariery,
 • globalne ośrodki doskonałości pomagają opracować najlepsze oferty dla pracowników,
 • technologie i narzędzia najlepsze w swojej klasie.

„Każdy pracownik CHEP ma możliwość rozwijać swoją karierę w międzynarodowej firmie, będąc postrzeganym jako unikalna jednostka pracująca w organizacji z jasno określonym celem, dynamiczną kulturą i zaangażowanymi współpracownikami. Wyróżnienie przyznane przez Top Employers Institute to potwierdzenie naszej wiary w celowość ciągłych wysiłków na rzecz doskonalenia praktyk oraz w to, że warto stawiać ludzi na pierwszym miejscu” – podsumowuje Ruediger Heim.

Firma CHEP niedawno dołączyła do inicjatywy promującej różnorodność (Leading Executives Advancing Diversity, LEAD) w branży detalicznej i branży towarów konsumpcyjnych, która ma na celu dalszą promocję inkluzyjnego i różnorodnego miejsca pracy.

ZNAJDŹ NAS: