Wdrożenie systemu SAP ERP na w Mieszko S.A.

Spółka itelligence wdraża system SAP ERP na platformie SAP HANA w firmie Mieszko S.A.

2017-08-30 15:47:25

Spółka itelligence, platynowy partner SAP oraz dostawca usług IT,rozpoczęła wdrożenie systemu SAP ERP na platformie SAP HANA w firmie Mieszko S.A. Wdrożenie zostało poprzedzone szczegółową analizą przedwdrożeniową.

Mieszko S.A. to polska marka z ponad 70-letnią tradycją, specjalizująca się w produkcji wyrobów cukierniczych, w szczególności pralin czekoladowych. Po nazwą Mieszko firma rozpoczęła swoją działalność w 1993 roku, kontynuując liczącą ponad pół wieku tradycję cukiernictwa zakładów Ślązak i Raciborzanka.

Celem wdrożenia systemu SAP w Mieszko S.A. jest usprawnienie kluczowych procesów biznesowych z wykorzystaniem najlepszych praktyk branży spożywczej. Wdrożenie obejmie takie obszary jak księgowość i finanse, środki trwałe, controlling, sprzedaż i dystrybucja, gospodarka materiałowa, gospodarka remontowa, R&D, planowanie produkcji orazzarządzanie jakością. Oparcie systemu SAP ERP na platformie SAP HANA umożliwi optymalne wykorzystanie technologii przetwarzania w pamięci znacznie skracając czas trwania operacji w systemie.

– Wdrożenie systemu ERP jest dla nas projektem strategicznym, kluczowym dla dalszego rozwoju działalności firmy. Zarząd Mieszko S.A. zdecydował się powierzyć przeprowadzenie analizy przedwdrożeniowej oraz projektu wdrożenia rozwiązań SAP w naszej organizacji firmie itelligence. O wyborze partnera przesądziło udokumentowane doświadczenie wdrożeniowe w firmach produkcyjnych, w szczególności w branży spożywczej, pozytywny efektwspólnych warsztatów, a także to, co zobaczyliśmy podczas wizyt referencyjnych u innych klientów itelligence. Jestem przekonany, że wybraliśmy właściwego partnera, elastycznego i profesjonalnego, a nasza współpraca będzie rozwijać się z korzyścią dla obu stron – powiedział Feliks Mayer, kierownik d/s Informatyki i Analiz w Mieszko S.A.

Obok kilkudziesięciu projektów wdrożeniowych systemów SAP ERP w firmach produkcyjnych i w branży spożywczej, itelligence dysponuje unikalnymi kompetencjami i doświadczeniem w dotyczącymiplatformy SAP HANA oraz pakietu rozwiązań biznesowych SAP S/4HANA.W 2016 oraz 2017 roku kompetencje itelligence w tym zakresie zostały potwierdzone przezproducenta rozwiązania nagrodąSAP Pinnacle Award w kategorii:Partner Wdrożeniowy Roku SAP S/4HANA.

Zespół realizujący projekt został uzupełniony o konsultantów z firmy KBJ, podwykonawcy i wieloletniego partnera wdrożeniowego itelligence, którego doświadczenia w projektach na platformie SAP HANA oraz SAP ERP dopełniają kompetencje projektowe.

– To najlepszy czas, aby wyprzedzić konkurencję czerpiącz globalnych zasobów wiedzy i doświadczenia itelligence w zakresie projektów wdrożeniowych dotychczasowego, wiodącego na świecie systemu SAP ERP, jak i innowacyjnych rozwiązań typu platforma SAP HANAczy S/4HANA, które umożliwiają klientom w najlepszy sposób dostosować się do wyzwań rewolucji cyfrowej i niezwłocznie reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie biznesowe – powiedział Wojciech Wegner, sales manager w itelligence sp. z o.o.

Na czas wdrożenia Mieszko S.A. powierzyła hosting systemów data center itelligence
w Tarnowie Podgórnym.

Docelowo wdrożony system Mieszko S.A. będzie obsługiwało ok. 150 użytkowników. Start produktywny planowany jest na początek 2018 r.

ZNAJDŹ NAS: